Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Jezus Chrystus, zasiadający po prawicy Ojca, żyje w Kościele i jako nasz Kapłan wstawia się za nami. Przez niego módlmy się do Ojca.

Boże, Ty wyniosłeś na swoją prawicę Jezusa Chrystusa; spraw, aby Kościół zjednoczył się z Nim w chwale.

Boże, Twój Syn chciał, by uczniowie byli Jego świadkami aż po krańce świata; błogosław biskupom, prezbiterom, diakonom, i wszystkim uczestniczącym w Jego posłannictwie.

Boże, Ty dałeś swojemu Synowi wszelką władzę na niebie i na ziemi; kieruj sumieniami tych, którzy rządzą, aby służyli dobru człowieka.

Boże, błogosław dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii; spraw, by Eucharystia stała się dla nich bezcennym skarbem.

Boże, przez Paschalne Misterium Twój Syn przeszedł z tego świata do Ciebie; przyjmij do domu wiecznej szczęśliwości naszych braci, którzy odeszli z tej ziemi ze znakiem wiary.

Boże, Twój Syn jest z nami aż do skończenia świata; spraw abyśmy przyjmowali Go w słowie i Eucharystii i dawali świadectwo naszemu powołaniu.

Ojcze, przyjmij nasze modlitwy, * jakie do Ciebie zanosimy przez naszego Pośrednika, Jezusa Chrystusa. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
Amen

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama