Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

MSZ: szefowie dyplomacji Polski i Ukrainy rozmawiali o zdarzeniu w Przewodowie

Wtorkowe zdarzenie w Przewodowie było tematem rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Ukrainy - Zbigniewa Raua i Dmytro Kułeby - poinformowało w czwartek wieczorem polskie MSZ.

"Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odbył dziś rozmowę telefoniczną z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułebą. Tematem poruszonym przez ministrów było wtorkowe zdarzenie w miejscowości Przewodów" - przekazało na Twitterze polskie MSZ.

Wcześniej w czwartek, minister Kułeba poinformował, że rozmawiał z ministrem Rauem i obaj porozumieli się, iż Ukraina i Polska "będą konstruktywnie i otwarcie współpracować" w związku z eksplozją w Przewodowie. "Rozmawiałem z ministrem spraw zagranicznych Polski Zbigniewem Rauem. Ukraina i Polska będą konstruktywnie i otwarcie współpracować w związku z incydentem wywołanym rosyjskim terrorem rakietowym wobec Ukrainy" - napisał Kułeba na Twitterze.

Poinformował, że w Polsce są już specjaliści ukraińscy. "Oczekujemy, iż wkrótce otrzymają oni dostęp do miejsca zdarzenia we współpracy z polskimi organami ochrony prawa" - dodał szef MSZ.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina przekazał wówczas PAP, że rozmowy się odbyły. "Ustalenia są w toku" - dodał.

Czytaj także:

J. Kumoch: stronie ukraińskiej zostało już zakomunikowane dopuszczenie do miejsca eksplozji w Przewodowie

Siły rosyjskie przeprowadziły we wtorek po południu zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne. Tego dnia na terenie leżącej blisko granicy z Ukrainą wsi Przewodów (woj. lubelskie) spadł pocisk, doszło do eksplozji w wyniku której zginęło dwóch obywateli Polski.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama