Nowy numer 47/2022 Archiwum

Boimy się wojny, ale Bóg jest z nami

Nie trwóżcie się, kiedy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. Łk 21,9

Łk 21, 5-11

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Nie trwóżcie się, kiedy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec.
Łk 21,9

Ewangelia z komentarzem. Boimy się wojny, ale Bóg jest z nami
Gość Niedzielny

Już tylko dni dzielą nas od Adwentu, czasu oczekiwania. Słowo Boże przygotowuje nas dzisiaj na ten okres. Bóg wie, że może się dziać wiele zła, które będzie chciało zakłócić nasze oczekiwanie na przyjście Pana. Wie, że człowiek zalękniony jest w stanie przyjąć cokolwiek, by poczuć się lepiej. W życiu chrześcijanina chodzi jednak o to, by przyjmować prawdę i dobro. By słuchać tylko Jezusa, a nie fałszywych proroków. Słowa pocieszenia, które kieruje do nas dzisiaj Chrystus, to słowa na ten czas. Bardzo boimy się wojny i złych konsekwencji, które z niej wypływają. Ale Bóg jest z nami. On nie pozwoli zwyciężyć złu. Zachowajmy odwagę i wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy