Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nad Jordanem i pod Damaszkiem

Adwent 2008 - II Niedziela Adwentu W liturgii drugiej niedzieli Adwentu rozlega sie wezwanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”.

W związku z Rokiem św. Pawła naszym adwentowym przewodnikiem uczyniliśmy w „Gościu” Apostoła Narodów. Miedzy tymi dwoma Bożymi szaleńcami jest wiele podobieństw. Obaj są radykalni wobec siebie i obaj wzywają do wyrazistej, konsekwentnej wiary, do zdecydowanego zerwania ze złem i duchowego odrodzenia.

Św. Jan głosi: „Idzie mocniejszy ode mnie”, a Paweł przyznaje, ze został zdobyty przez Chrystusa Jezusa. Czym jest ta moc, która zapowiadał Jan, a która pokonała ambitnego Pawła pod Damaszkiem? Gdzie dziś można jej doświadczyć?

Czy nie dokładnie w „miejscu”, w którym przezywamy swoja niemoc, bezradność, ciemność; kiedy zderzamy się ze ściana albo lecimy w przepaść na łeb na szyje? Jedni dla nawrócenia
muszą przeżyć katastrofę, inni ustawiają się sami w kolejce do oczyszczenia w Jordanie. Każdego z nas szuka Pan Jezus, każdego chce zdobyć. Na pustyni i w wielkich miastach.

Na wszystkich ludzkich drogach. Tej namiętnej miłości Boga nie da się zatrzymać. Adwent jest po to, by zobaczyć, ze potrzebujemy Zbawiciela i ze jest nim Jezus Chrystus. Ten, kto Go szuka lub zapragnie choćby tylko odrobinę, już znalazł.

Cykl przygotowany wspólnie z Redakcjami Programów Katolickich TVP i Polskiego Radia.

Oglądaj:
„Miedzy ziemia a niebem”– TVP 1 (niedziela godz. 11.55)
Słuchaj: „Familijna Jedynka” – Polskie Radio pr. 1 (niedziela godz. 7.00 - 8.00)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama