Nowy numer 49/2020 Archiwum

W drogę ze św. Pawłem

W Rok św. Pawła włącza się „Gość Niedzielny”. Chcemy systematycznie przybliżać naszym Czytelnikom tego giganta wiary. Zaczynamy od wakacyjnego cyklu reportaży pt. „W drogę ze św. Pawłem”. Tematem będzie osoba Apostoła, historia jego życia i misji.

Nasi dziennikarze i fotoreporterzy wyruszyli na szlaki związane z obecnością św. Pawła. Szukając śladów Apostoła, dotarliśmy do Izraela, Syrii, Turcji, Grecji, Rzymu, na Cypr i na Maltę. Ileż tych miejsc, które przyznają się do związków z Pawłem!

Jest ich tak dużo, i są porozrzucane na tak dużej przestrzeni, że nie udało się nam być wszędzie, ale najważniejsze punkty zdobyliśmy: Tars, Jerozolima, Damaszek, Antiochia Syryjska i Pizydyjska, Cypr, Ikonium, Efez, Filippi, Saloniki, Ateny, Korynt, Malta, Rzym. Chcieliśmy poznać te miejsca, w których Paweł żył, nawrócił się, głosił Ewangelię, cierpiał, kochał i umarł dla Chrystusa.

Szukaliśmy nie tylko materialnych pamiątek po Apostole, chodziło nam także o pokazanie, jak te Pawłowe miejsca wyglądają dziś. Czy żyją tam nadal chrześcijanie? Czy pamiętają o Apostole Narodów? Czy jest tam jego kult?

Zapraszamy na wakacyjną pielgrzymkę z „Gościem” śladami Apostoła Narodów.

Szukali śladów św. Pawła:
* Józef Wolny w Grecji i na Malcie
* Marcin Jakimowicz w Izraelu i w Rzymie
* Henryk Przondziono w Syrii i w Turcji
* Ks. Tomasz Jaklewicz w Grecji i na Malcie
* Roman Koszowski na Cyprze
* Jakub Szymczuk w Rzymie
* Jacek Dziedzina w Turcji, w Syrii i na Cyprze

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama