Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pragnę (V)

IV Tydzien Wielkiego Postu

Zbawicielu! Pragniesz wody, bo jesteś w agonii. Pragniesz agonii, bo chcesz stać sie wodą życia dla nas. Pragnę - to słowo prosto z serca Boga, który chce mojego zbawienia, mojej miłości.

To echo Bożego wołania: Adamie gdzie jesteś?. Jezu, otwórz moje uszy, bym słyszał głos spragnionego Boga, bym nie chował się już dłużej w mroku grzechu, złości, pychy .... Obym wyznał: moja dusza pragnie Ciebie, Boże. Bez Ciebie ginę.Spragniony Bóg :. - ks. Tomasz Jaklewicz
Ukrzyżowany Jezus w śmiertelnej gorączce woła o wodę. Jego pragnienie sięga głębiej. Płynie z serca Boga, który tęskni za nami. Bóg pragnie, abyśmy Go pragnęli.

Starte serce Boga :. - Marcin Jakimowicz, Michał Nolywajka
Serce Boga jest poszatkowane jak tatar, starte w proch. On tak pragnie człowieka – powtarza ojciec John Gibson. Nauczyła go tego Matka Teresa.

Czego pragnę? - Świadectwo
Zimny prysznic :. - świadectwo o. Johna Gibsona

Żywa woda wiary :. - świadectwo Wojciecha Wencela

Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią (I) - rozważania na dni od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu
Zaprawdę, powiadam Ci: Dziś będziesz ze Mną w raju (II) - rozważania na I Tydzień Wielkiego Postu
Niewiasto, oto syn Twój ... Oto Matka twoja (III) - rozważania na II Tydzień Wielkiego Postu
Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił? (IV) - rozważania na III Tydzień Wielkiego Postu

Przewodnik po Wielkim Poście :.
Gorzkie Żale :.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także