Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kanał YouTube "abp Grzegorz Ryś official" działa bez zgody abpa Rysia

Informację w tej sprawie opublikowała łódzka kuria. Publikujemy treść komunikatu.

Informacja Kurii Metropolitalnej Łódzkiej ws. kanału YT abp Grzegorz Ryś official

W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi w ostatnim czasie do Kurii Metropolitalnej Łódzkiej w sprawie kanału Youtube abp Grzegorz Ryś official informujemy, że zamieszczane tam nagarnia księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia publikowane są bez zgody i aprobaty arcybiskupa Grzegorza - metropolity łódzkiego.

Jedynym oficjalnym miejscem publikacji nagrań wypowiedzi arcybiskupa Grzegorza Rysia są media związane z Archidiecezją Łódzką: strona www.archidiecezja.lodz.pl, facebook, instagram, twitter oraz kanał YouTube: Archidiecezja Łódzka.

Poniżej publikujemy treść listu do właściciela kanału ( z marca 2022 roku) z oczekiwaniami zaprzestania swojej działalności.

Wielce Szanowny Panie zwracam się do Pana w imieniu ks. abp Grzegorza Rysia.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś nie reagował jak do tej pory na Pańską działalność obejmującą publikację jego tekstów, kazań, zakładając iż podejmuje Pan te działania w dobrej wierze i że może ona przynosić dobre owoce.

Jednakże, pojawienie się w przestrzeni publicznej Pańskiej zapowiedzi publikacji cyklu filmów zawierających odpowiedzi arcybiskupa Grzegorza Rysia na pytania odbiorów Pańskiego kanału YouTube i tam kierowane nie pozwalają na brak reakcji.

Po pierwsze tego typu działanie tworzy mylne wyobrażenia u odbiorców, iż pytający kierują swoje pytania do biskupa. Po drugie dlatego, że arcybiskup nie będzie miał żadnego wpływu na formułowane przez Pana odpowiedzi.

Mając powyższe argumenty na uwadze oczekuje od Pana rezygnacji z produkcji tego cyklu, oraz zmiany nazwy kanału YouTube Abp Grzegorz Ryś official, która wprowadza odbiorców w błąd i sugeruje, iż Pan reprezentuje arcybiskupa do czego w żaden sposób nie jest Pan upoważniony, a także likwidacji adresu mailowego, który sugeruje, iż jest on adresem mailowym arcybiskupa Grzegorza Rysia.

Jeśli nie zastosuje się Pan do powyższych próśb i oczekiwań nie pozostawi Pan nam wyboru i będziemy zmuszeni poszukać rozwiązania w drodze stosownych kroków prawnych.

Z poważaniem

ks. dr Zbigniew Tracz
Kanclerz Kurii

9 marca 2022 roku

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama