GN 42/2019 Archiwum

Zaproszenie do rodzinnej modlitwy

W dzisiejszym „Gościu” znajdziemy reprodukcję ikony Świętej Rodziny. Namalowała ją karmelitanka s. Marta z Gdyni-Orłowa. Obrazek można oprawić lub nakleić na deseczkę. Ma on być zaproszeniem do małżeńskiej i rodzinnej modlitwy.

Małżeństwo Maryi i Józefa stało się miejscem, w którym narodził się i wzrastał Jezus Chrystus, Bóg i człowiek. Jezus stał się centrum życia i miłości Świętej Rodziny. Ikona jest oknem na inny świat. Spojrzenie na ikonę jest zawsze zwróceniem się w stronę żyjącego Boga.

Warto kontemplować z wiarą to, co mówi do nas ta ikona. Jakie jest jej przesłanie? Maryja i Józef tym samym gestem wskazują na Jezusa, który trzyma w ręku zwój – symbol Bożego słowa. Oboje są pochyleni w stronę Jezusa i zarazem w swoją stronę. Józef obejmuje czułym gestem Maryję. Z całej Trójki emanuje pokój.

Bóg chce każdą rodzinę uczynić świętą. Chce narodzić się w każdej z osób tworzących Twój dom, narodzić się przez wiarę i przez autentyczne życie chrześcijańskie. Spróbujmy, modląc się przed ikoną, zaprosić Go do naszych domów.

Do ikony dołączamy ulotkę z kilkoma propozycjami modlitw, od których można zacząć. Więcej modlitw rodzinnych zamieszczamy na naszym portalu internetowym wiara.pl, w serwisie liturgia: www.liturgia.wiara.pl.

Na tej stronie można zamieścić także swoją modlitwę lub podzielić się z internautami informacją, czy i jak Wam się udaje razem modlić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama