Nowy numer 27/2022 Archiwum

Duszpasterstwo osób stanu wolnego

A jednak można. Od 15 lat w archidiecezji katowickiej działa Grupa 33 (nazwa od liczby ziemskich lat Jezusa), która gromadzi osoby stanu wolnego.

Jej uczestnicy nie lubią, gdy się o nich mówi „single” czy „samotni”, unikają nawet nazwy kawaler i panna, wolą określenie: osoby stanu wolnego. Pomysłodawcą i duszpasterzem grupy jest ks. Tadeusz Czakański. Grupa 33 gromadzi osoby w wieku od 25 do 60 lat, które nie wstąpiły w związki małżeńskie. Tak mówią o sobie: „Z doświadczenia wiemy, że nasze życie w stanie wolnym najczęściej nie jest z wyboru. Po prostu tak się poukładało, lata mijały, a my nie założyliśmy rodzin. Istotne jest, co my z tym stanem wolnym zrobimy. Czy go zaakceptujemy? Czy potrafimy go wykorzystać, potraktować jako dar?

Grupa 33 jest propozycją dla osób, które pragną bliżej przyjrzeć się swojemu życiu. W naszej grupie wspieramy się obecnością, rozmową, radą, pomocą materialną i duchową. Mamy różne talenty i umiejętności, którymi służymy sobie nawzajem. Jesteśmy otwarci – świadczymy też pomoc innym osobom potrzebującym.

Chcemy pogłębiać nasze życie duchowe (Eucharystia, Pismo Święte, modlitwa, rekolekcje, pielgrzymki). Z czasem stajemy się sobie bardziej bliscy. Chętnie razem chodzimy po górach, jeździmy na nartach, organizujemy wycieczki rowerowe, spędzamy razem wakacje, sylwestra, odwiedzamy się, chodzimy do kina, na basen, na grzyby... Każdy może znaleźć coś dla siebie”.

Kontakt: e-mail: grupa33@katowice.opoka.org.pl lub tadczak@katowice.opoka.org.pl.
Tel. 032 252 62 17 (można się nagrać). Pierwsze spotkanie po wakacjach 1 września w krypcie katedry w Katowicach o godz. 19.00. Rekolekcje: 29.04– 3.05. 2010 r.

Strona internetowa: www.grupa33.katowice.opoka.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama