Nowy numer 49/2020 Archiwum

Uwaga! Dobre promieniowanie

Gdy jedni żeglują po mazurskich jeziorach, inni pluskają się w falach Bałtyku lub wdrapują na Giewont, tysiące Polaków wypoczywa z Biblią. Oferta letnich rekolekcji jest przeogromna.

Najpopularniejsze formy rekolekcji

* Ruch Światło–Życie – oazy młodzieżowe, oazy rodzin
* Tygodniowe ćwiczenia ignacjańskie
* Dla Dzieci Maryi
* Dla grup Odnowy w Duchu Świętym
* Spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich
* Spotkania małżeńskie
* Organizowane przez zakony
* Specjalistyczne: dla biznesmenów, pracodawców, sportowców, żeglarzy
* Z konsultacją psychologa: dla kobiet, które dokonały aborcji, dla osób po rozwodzie, po stracie dziecka

Od kilkunastu lat rekolekcje stały się nad Wisłą niezwykle popularną formą spędzania wolnego czasu. W samych tylko jezuickich rekolekcjach ignacjańskich wzięło już udział kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Oferta jest ogromna: od spotkań dla dzieci i młodych po wyjazdy dla biznesmenów, pracodawców, sportowców, żeglarzy i radiosłuchaczy po rekolekcje dla małżeństw przeżywających poważne kryzysy.

Od żłobka do nagrobka
Aż 28 tysiecy młodych spędziło ubiegłoroczne wakacje na oazowych rekolekcjach. Na oazy rodzin wyjechało 6 tysięcy ludzi. Niestety brak solidnych statystyk dotyczących innych form rekolekcji. A jest ich naprawdę sporo: organizują je właściwie wszystkie prowincje zakonne. Spotkania organizowane są bardzo często według klucza związanego z osobą świętego: znajdziemy rekolekcje z Małą Tereską, Faustyną czy ojcem Pio. Ogromny boom rekolekcyjny związany był przede wszystkim z dynamicznym rozwojem wspólnot odnowy Kościoła.

Większość grup Odnowy w Duchu Świętym, Ruchu Światło–Życie czy Rodzin Nazaretańskich wyjeżdża w Polskę na kilkanaście letnich dni. Na rekolekcyjnej mapie znajdziemy spotkania muzyczne, warsztaty gospel, wyjazdy językowe, a nawet rekolekcje… z dietą oczyszczającą. Prowadzą je Misjonarze Świętej Rodziny z Bąblina. – Przez post i modlitwę leczymy ciało i ducha – wyjaśniają. – Chodzi o przywrócenie zdrowia całego człowieka, również przez właściwe żywienie (stosujemy specjalną dietę warzywno-owocową) oraz powrót do równowagi duchowej. Ta forma rekolekcji cieszy się ogromną popularnością. W tym roku nie ma już wolnych miejsc. Ludzie zapisują się już na przyszłoroczne wakacje.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama