Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Gotów umrzeć "w obronie białej rasy"

Włoska policja zatrzymała 23-letniego Apulijczyka, który trafił do aresztu w Bari z zarzutami werbowania do międzynarodowej siatki terrorystycznej i propagandowej oraz podżegania do przestępstw na tle dyskryminacji rasowej, etnicznej i religijnej.

Śledczy wzięli pod lupę kanał „Sieg Heil” na Telegramie, wykorzystywany przez mężczyznę do promowania treści antysemickich, mizoginistycznych i neonazistowskich. Zatrzymany deklarował gotowość do ekstremalnych poświęceń („gotów umrzeć za białą rasę”) i do przeprowadzenia nieokreślonych aktów przemocy - donosi rzymski „Il Messaggero”.

Podobno mieszkaniec regionu Apulia jest członkiem amerykańskiej organizacji rasistowskiej „The Base”. „Niepokojące dla śledczych są podobieństwa między wspomnianymi materiałami wideo a materiałem wykorzystanym przez Paytona Gendrona, 18-letniego Amerykanina, autora zamachu dokonanego w Buffalo 14 maja 2022 r., w którym zamordował dziesięć osób, a trzy ranił w strzelaninie w centrum miasta” - dodaje „Il Messaggero”.

Aresztowany miał w domu broń i chciał „podjąć działania”. „Ze śledztwa wynika, że miał w posiadaniu karabin, strzelbę, kuszę, broń ostrą i pałki. Rozpowszechniał wiadomości na czacie, w których informował, że jest w stanie zdobyć więcej broni, kradnąc ją, kupując na czarnym rynku lub atakując ochroniarzy” - dodaje „Avvenire”, największy włoski dziennik katolicki.

23-latek miał w jednym z filmików grozić śmiercią senator Lilianie Segre. Podobno działał sam.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze