Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ciepły, uśmiechnięty, serdeczny - Nuncjatura Apostolska

I Pielgrzymka Benedykta XVI w Polsce : Warszawa - 25 maja 2006 r., czwartek

Wieczorem 25 maja pod Nuncjaturą Apostolską przy al. Szucha zebrało się około tysiąca osób. Mieli nadzieję, że Benedykt XVI, który przyjechał tu na spoczynek, wyjdzie do zebranych tak, jak czynił to Jan Paweł II w Krakowie. Nie pomylili się…

„Kochamy Ciebie!”, „Niech żyje Papież” – słychać było zewsząd, gdy o godz. 20 papieski samochód z czcigodnym gościem wjechał na teren nuncjatury.

– Będziemy tu czuwać, modlić się i… okrzykami przypominać Papieżowi o sobie – mówi Adam Zieliński, student historii. – Wiem, że się uda i do nas wyjdzie.

– Nie byłabym taka pewna – jest pewnie zmęczony, raczej go nie zobaczymy – odzywa się ktoś z tłumu.
Jednak – ku ogromnej radości zebranych – po kilkunastu minutach od przybycia Papież stanął w oknie budynku. Błogosławił i pozdrawiał zebranych. Gdy wszedł z powrotem do budynku, część zebranych rozeszła się. Ci, którzy zostali – śpiewali i modlili się nadal. „Pobłogosław”, „Młodzi proszą” – skandowali najbardziej wytrwali i.. znów nie na darmo. Tuż przed godz. 21 Benedykt XVI powtórnie pokazał się w oknie i pobłogosławił czuwającym. „Dziękujemy” – krzyczeli zebrani. I już nieco ciszej: „Dobrej nocy”!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama