Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ciepły, uśmiechnięty, serdeczny - Spotkanie z duchowieństwem

I Pielgrzymka Benedykta XVI w Polsce : Warszawa - Archikatedra św. Jana - 25 maja 2006 r., czwartek

Podobnie jak 27 lat temu Jan Paweł II, tak teraz Benedykt XVI pierwsze kroki po przylocie do Polski skierował do katedry warszawskiej. Podobnie jak wtedy Papież spotkał się z duchowieństwem. Ponieważ było to jedyne osobne spotkanie Ojca Świętego z polskimi kapłanami, w katedrze mogło znaleźć się jedynie po kilku przedstawicieli duchowieństwa z każdej diecezji.

W sumie na Ojca Świętego czekało około tysiąca osób.
Benedykt XVI rozpoczął swoje przemówienie po polsku, dalszy ciąg odczytywał bp Piotr Libera. Później Papież kontynuował po włosku, a tłumaczył ponownie bp Libera. Ojciec Święty mówił o sensie i wartości kapłaństwa. Często przerywały mu oklaski. – Przemówienie Papieża odebrałem bardzo osobiście. Szczególnie zwrócenie uwagi na rolę modlitwy, kontemplacji. To ważne przypomnienie, że wewnętrzna relacja z Chrystusem jest początkiem wszystkiego, fundamentem – powiedział nam o. Krzysztof Ołdakowski SJ, rektor Kolegium Jezuitów.

Szczególną wymowę miały też słowa Papieża skierowane do prymasa Glempa, zawierające gratulacje z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich oraz wspomnienie Prymasa Tysiąclecia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama