GN 48/2020 Archiwum

wRodzinie na 0720

Nowy operator komórkowy CenterNet uruchomi telefonię dla społeczności skupionej wokół Radia Maryja. Ma ona ruszyć w lipcu i nazywać się: „wRodzinie”.

CenterNet poinformował o podpisaniu umowy z Fundacją „Lux Veritatis”, której prezesem jest dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Strony tego porozumienia zobowiązały się do wspólnego stworzenia telefonii komórkowej dla społeczności skupionej wokół Radia Maryja, TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, „Naszego Dziennika” oraz Fundacji „Nasza Przyszłość”. Jej inauguracja ma nastąpić podczas zaplanowanej na lipiec pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. W całej Polsce stworzona zostanie sieć dwóch tysięcy punktów sprzedaży. Z początku będą to oferty na kartę, a z czasem także abonamentowe. Wartość umowy szacowana jest na 160 mln złotych.

Za darmo do Radia Maryja
„Nasz Dziennik” podaje, że z telefonów „wRodzinie” można się będzie za darmo połączyć z toruńskim studiem Radia Maryja i Telewizją Trwam. – Rodzina powinna się ze sobą łatwo komunikować, ale również my, słuchacze Radia Maryja, tworzymy rodzinę. Rodzinę tworzymy jako Kościół, jako naród. Chcemy podkreślać wartość rodziny nie tylko przez nazwę. W przyszłości chcielibyśmy, by rozmowy „wRodzinie” były bezpłatne – powiedział gazecie o. Jan Król z Radia Maryja i Fundacji „Lux Veritatis”. Dodał, że telefon jest dziś w każdym domu i za korzystanie z niego trzeba płacić różnym podmiotom. – Jeżeli telefonia „wRodzinie” przyniesie dochód, to będzie on wspierał naszą rodzinę. Skoro i tak musimy płacić, to płaćmy tam, gdzie z tego będzie jeszcze jakieś inne dobro, poza tym, że sobie porozmawiamy – stwierdził redemptorysta.

Aparat dla seniorów
W ofercie „wRodzinie” można będzie korzystać z telefonów zaawansowanych technologicznie, ale kto wie, czy jej przebojem nie staną się takie aparaty jak wyprodukowany przez polską firmę myPhone model 1050. Nazywa się go czasem aparatem dla seniorów albo dla dzieci. Nie posiada on multimedialnych bajerów, radiowego łącza Bluetooth czy komórkowego internetu WAP. Ale ma za to duże czytelne klawisze, takie które trudno pomylić albo omyłkowo nacisnąć jednocześnie dwa. Telefon ten posiada także pomysłowy przycisk SOS. Po jego naciśnięciu zostaje włączony głośny sygnał alarmowy. Ma on przestraszyć ewentualnego napastnika albo wskazać, gdzie znajduje się użytkownik telefonu. Następnie aparat wysyła wiadomość SMS z prośbą o pomoc pod cztery uprzednio zaprogramowane numery (np. do dzieci lub rodziców, lekarza, firmy ochroniarskiej czy na pogotowie). Po rozesłaniu tekstowych wiadomości telefon w trybie głośnomówiącym łączy się z numerami z listy alarmowej. – Decyzja o wprowadzeniu do naszej oferty tego modelu jeszcze nie zapadła – zastrzega jednak prezes zarządu CenterNetu Wojciech Palukiewicz.

Midas
Właścicielem komórkowej sieci CenterNet jest Narodowy Fundusz Inwestycyjny Midas SA, który bezpośrednio i pośrednio (przez Nova Capital Sp. z o.o) należy do jednego z najbogatszych Polaków i największych inwestorów giełdowych w naszym kraju Romana Karkosika. CenterNet jest piątym operatorem komórkowym w Polsce. Pracuje nad siecią stacji bazowych, wykorzystujących przyznaną jej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej częstotliwość 1800 MHz. – Na razie mamy 3 takie stacje – przyznaje prezes CenterNetu. Praktycznie oznacza to, że na pozostałym obszarze, czyli niemal w całym kraju, użytkownicy CenterNetu korzystają obecnie z tak zwanego roamingu krajowego. To znaczy, że faktycznie rozmawiają przez sieć Polskiej Telefonii Cyfrowej, znaną pod marką Era. Numery w ofercie „wRodzinie” rozpoczynać się będą od 0720. Karta startowa o nominale 20 złotych będzie umożliwiała odbieranie połączeń przez 12 miesięcy, także po wykorzystaniu całej kwoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama