Nowy numer 48/2022 Archiwum

IV edycja #SprzątamyDlaPolski za nami!

Czwarta edycja akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zostanie na długo w pamięci setek tysięcy uczestników z całej Polski. Akcja zainicjowana przez młodych działaczy ze Stowarzyszenia "Dla Polski" zaangażowała ponad 220 tysięcy zgłoszonych osób z ponad 3000 szkół i organizacji pozarządowych. Pokazali oni, że ekologia i ochrona środowiska ma swoje biało-czerwone oblicze.

Sprzątały również grupy, które wcześniej się nie rejestrowały - stąd Organizatorzy mówią o ponad ćwierć milionie zaangażowanych osób.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym Uczestnikom - zarówno uczniom jak i nauczycielom za aktywny udział w IV edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Ogromne zaangażowanie młodych ludzi pokazuje jak bardzo potrzebna była i jest ta inicjatywa - mówi Adam Andruszkiewicz - prezes Stowarzyszenia "Dla Polski".

Wydarzenie polegało na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Jak sama nazwa wskazuje, troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu. Organizatorzy wskazują, że ma ona miejsce dwa razy w roku: w Dzień Ziemi (22 kwietnia) oraz we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów (4 października).

- Nadal widzimy, że nasza akcja jest potrzebna, ponieważ uczestnicy wrócili z pełnymi workami butelek, opakowań, kartonów, puszek i innych śmieci, które nie powinny znaleźć się w lesie, na polu czy też na terenach zielonych - miejsce tych śmieci jest w śmietniku. Mamy nadzieję, że następnym razem osoby, które śmiecą naszą piękną Ojczyznę, zastanowią się dwa razy mając świadomość, że muszą po nich sprzątać przedszkolaki. - zaznacza Piotr Wasilewski - członek zarządu Stowarzyszenia "Dla Polski", jeden z organizatorów akcji.

Akcja #SprzątamyDlaPolski to inicjatywa wychodząca od młodych działaczy Stowarzyszenia "Dla Polski", którzy za sobą już łącznie mają cztery edycje tej akcji. Z roku na rok inicjatywa ta przybiera na sile, a liczba  patronów jak i uczestników jest najlepszym odzwierciedleniem powodzenia działań młodych ludzi. Czwartą edycję akcji swoim patronatem objął m.in. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie" jak i również Polskie Koleje Państwowe wraz z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych.

- Jestem dziewczyną, która od zawsze wspiera prawicowe, patriotyczne wartości - dlatego bardzo się cieszę, że razem z setkami tysięcy młodych ludzi biorę udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Dzisiejsza frekwencja świadczy o tym, że ekologia i dbałość o piękno naszej Ojczyzny doskonale komponuje się z biało-czerwoną flagą, a nie z pustymi okrzykami i samymi ekohasłami - liczą się czyny - wskazuje Paula Jakubik ze Stowarzyszenia "Dla Polski"

Aby wziąć udział udział w akcji, wystarczyło zarejestrować się za pomocą dostępnego w mediach społecznościowych akcji formularza rejestracyjnego. Do udziału w akcji zgłaszały się całe szkoły jak i mniejsze grupy oraz pojedyncze osoby. Cały czas na stronach i profilach społecznościowych  pojawia się mnóstwo postów i filmów z hashtagiem #SprzątamyDlaPoslski. Łącznie filmy i zdjęcia liczone są w tysiącach.

- Jesteśmy dumni, że tak wiele osób w Dniu Św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów, sprzątało dla Polski. W mediach społecznościowych pod hasztagiem #SprzątamyDlaPolski można znaleźć mnóstwo pięknych zdjęć czy filmów, które doskonale obrazują zaangażowanie naszych rówieśników. Dzięki naszym patronom nagrodzimy tych najaktywniejszych. Już teraz zapraszamy do udziału w V edycji akcji #SprzątamyDlaPolski, która odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku - informuje Sylwester Stachurski - rzecznik prasowy Klubu Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski".

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama