Nowy numer 38/2022 Archiwum

Dziennikarz "Gościa" doceniony przez CEO Google na rozdaniu nagród Atlantic Global Citizen Awards

Tomasz Rożek, kierownik działu "Nauka" w "Gościu Niedzielnym" i autor kanału "Nauka - to lubię" został doceniony przez Sundara Pichai, CEO Google i Alphabet, podczas gali Atlantic Global Citizen Awards.

19 września 2022 r. odbyło się 11. rozdanie nagród Atlantic Global Citizen Awards przyznawanych głowom państw, liderom artystycznym i biznesowym za wyjątkowy wkład w stosunki transatlantyckie i budowanie międzynarodowej społeczności.

Podczas wydarzenia nagrodzony został między innymi Sundar Pichai – CEO Google i Alphabet – za wsparcie, którego Google udzielił Ukrainie podczas trwającej tam wojny. Nagrodzono go za zaangażowanie na rzecz odporności cyfrowej oraz stałe wsparcie dla uchodźców i osób przesiedlonych na całym świecie.

W swoim przemówieniu w czasie gali Sundar Pichai docenił także działania Tomka Rożka i naszej fundacji Nauka. To Lubię na rzecz edukacji dzieci z Ukrainy. 

„Tomek, widząc wpływ wojny na edukację dzieci, we współpracy z nauczycielami i tłumaczami stworzył nowy kanał na YouTubie w języku ukraińskim. Wszystko po to, żeby dzieci, które musiały opuścić Ukrainę, mogły używać YouTube’a do nauki w Polsce” - mówił Pichai.

Fundacja Nauka. To Lubię i jej twórca włączyli się w pomoc uchodźcom, którzy w Polsce szukali schronienia przed wojną. - Zastanawialiśmy się, w jaki sposób Fundacja Nauka. To Lubię mogłaby się włączyć w pomoc potrzebującym i odpowiedź przyszła bardzo szybko. Będziemy robić to, co potrafimy najlepiej - czyli edukować! Tak powstał nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Zależy nam na tym, żeby poprzez wartościowe treści edukacyjne jednocześnie ułatwić dzieciom adaptację w polskiej społeczności poprzez proste filmy z polsko-ukraińskimi tłumaczeniami - mówił w kwietniu Tomasz Rożek. 

Materiały w języku ukraińskim można znaleźć na kanale: https://www.youtube.com/channel/UCjh7fz76HqTIlFLBt7kfIkg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy