Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Prymas Polski: modlitwa nigdy nie jest przeciw komuś

„Modlitwa nigdy nie jest przeciw komuś” - przypomina Prymas Polski abp Wojciech Polak w kontekście dzisiejszego wołania Kościoła o pokój w Ukrainie. W parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej odbędzie się w tej intencji specjalne nabożeństwo oparte o siedem ostatnich słów Chrystusa z krzyża.

W specjalnym komunikacie przesłanym do parafii abp Wojciech Polak podkreślił, że celem dzisiejszego dnia jest „wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym”.

„Ta inicjatywa to znak, że stajemy po stronie Ukraińców, że chcemy być z nimi blisko, że pamiętamy i modlimy się za bohaterskich obrońców Ukrainy i tych, którzy za wolność swojej Ojczyzny polegli” - mówi abp Wojciech Polak.

„W modlitwie chcemy również pamiętać o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie” - dodaje metropolita gnieźnieński przypominając, że modlitwa nigdy nie jest przeciw komuś. Jest źródłem nadziei, otwarciem się na Boga i wiarą, że On człowieka zawsze wysłuchuje.

Prymas Polski będzie dziś przewodniczyć Mszy św. w Inowrocławiu. Do parafii archidiecezji gnieźnieńskiej przesłane zostały materiały z propozycją nabożeństwa związanego z adoracją krzyża, oparte o siedem ostatnich słów Jezusa wypowiedzianych na krzyżu.

Modlitwa za Ukrainę w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września) to inicjatywa Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama