Nowy numer 08/2024 Archiwum

Polski ksiądz z parafii w Londynie nagrał cover piosenki Patricii Kelly

„Dopóki oddychasz i twoje serce bije, nie poddawaj się, nie rezygnuj, nie trać nadziei” – śpiewa (w wersji angielskiej) ks. Maciej Michałek, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Enfield Town w północnym Londynie.

W ubiegłym roku proboszcz z Enfield Town wydał płytę „After Hours”. – To utwory, które nagrywałem przy wielu okazjach, z różnymi ludźmi w trakcie mojej 12-letniej posługi księdza – wyjaśnia. Wszystkie wykonał i zarejestrował raz jeszcze. Dołączył też coś całkiem nowego – „Don’t Lose Hope”, numer z płyty Patricii Kelly z 2020 r.

– Słucham jej i jej rodziny (The Kelly Family – przyp. PS) od prawie 30 lat. Poznaliśmy się kilka lat temu w Londynie w Środę Popielcową. Od tamtego czasu jesteśmy w stałym kontakcie – mówi ks. Michałek, który w Polsce posługiwał w archidiecezji katowickiej. – W związku z tym, że Patricia jest osobą bardzo wierzącą, wiedziałem, że za tekstem kryje się coś głębszego. W tym roku przesłanie, by nie tracić nadziei, trafia do mnie szczególnie mocno. Stąd wybór tego utworu – dodaje.

Muzyka towarzyszy polskiemu księdzu od zawsze. – Moja siostra śpiewa w zespole, młodszy brat jest po szkole wokalu i gitarze klasycznej, a kolejny też jest muzykalny. Może to więc geny? – uśmiecha się kapłan.

– Kościół ma dziś paskudnie złą prasę. Dlatego ważne, by pokazywać w mediach jego misję w sposób pozytywny. A musimy być obecni w mediach, bo tam są też nasi parafianie. Wciąż się tego uczę – dopowiada ks. Maciej. – A dlaczego śpiewam? Bo to kocham. Sprawia mi to wielką radość, a jeśli to talent, to się nim dzielę.

Teledysk do piosenki „Don’t Lose Hope” zrealizował parafianin z Enfield Town, Jakub Luty. – On zaproponował konkretne miejsca, a ja dodałem nasz kościół i katedrę Westminster – mówi ks. Michałek. I dodaje jeszcze, że ma wielkie szczęście do współpracujących z nim ludzi, dzielących jego pasję. – A przede wszystkim mam przykłady księży, którzy z miłości do Jezusa i Kościoła robią podobne rzeczy i służą dobrą radą – kończy kapłan.

Fr. Matt Michalek - Don't Lose Hope
FrMattMichalek

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy