Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Watykan: Opublikowano logo papieskiej podróży do Kazachstanu

"Posłańcy pokoju i jedności" - to hasło wizyty papieża Franciszka w Kazachstanie w dniach 13-15 września. Na przedstawionym we wtorek przez Watykan logo podróży hasło to widnieje w języku kazachskim i rosyjskim.

Podczas wizyty w stolicy kraju, Nur-Sułtan, papież weźmie udział w VII Kongresie Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii. Ma w nim w uczestniczyć kilkadziesiąt delegacji. Prawdopodobnie Franciszek spotka się tam z patriarchą Moskwy i całej Rusi, Cyrylem.

Logo w kolorach żółtym i niebieskim - flagi Kazachstanu - przedstawia gołębia z gałązką oliwną oraz złączone dłonie. W tle znajduje się szanyrak - element konstrukcyjny jurty, azjatyckiego namiotu, a także krzyż.

Serce, wewnątrz skrzydeł gołębia, symbolizuje miłość, owoc wzajemnego zrozumienia, współpracy i dialogu. Stylizowana gałązka oliwna przedstawiona jest ze stylizacją ornamentalną typową dla Kazachstanu.

Użyte kolory, jasnoniebieski i żółty, są takie same jak w przypadku flagi Kazachstanu; żółty i biały - w przypadku flagi Watykanu. Zieleń gałązki symbolizuje nadzieję.

Przeczytaj też:

Franciszek odwiedzi Kazachstan 21 lat po wizycie św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze