Kanadyjkarze Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski mistrzami Europy w konkurencji C2 200 m

Polacy wyprzedzili o 0,673 sekundy Hiszpanów, trzecie miejsce zajęli Litwini.

Kajakarka Justyna Iskrzycka zdobyła w Monachium srebrny medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m. Polka przegrała z Węgierką Noemi Pupp o 0,266 sekundy. Na trzeciej pozycji finiszowała Hiszpanka Isabel Contreras.

Przeczytaj też: Mamy kolejny medal! Katarzyna Zdziebło znów wychodziła srebro

Iskrzycka, brązowa medalistka igrzysk w Tokio, sięgnęła po drugi medal w regatach w Monachium. W piątek z Katarzyną Kołodziejczyk sięgnęła także po srebro w konkurencji K2 1000 m.

Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto zdobyły w Monachium srebrny medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Polki przegrały o 0,216 sekundy z Węgierkami. Na trzecim miejscu finiszowały Niemki.

To dziewiąty medal wywalczony przez biało-czerwonych w mistrzostwach Starego Kontynentu.