Nowy numer 48/2023 Archiwum

Władza kobiet w Kościele

Nie chodzi o to, co mówią feministki. Chodzi o to, co mówi Duch Święty.

Gdy w czerwcu bieżącego roku abp Stanisław Gądecki ustanowił kolejnych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej dla archidiecezji poznańskiej, wybuchła sensacja z posmakiem skandalu. Media podały, że wśród uprawnionych do rozdawania Ciała Pańskiego są 54 kobiety. Potem okazało się, że wszystkie są zakonnicami, co trochę uspokoiło oburzonych, ale przecież nie musiałyby nimi być, bo od niedawna przepisy zezwalają na ustanowienie szafarkami (i nie tylko) także świeckich katoliczek.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka