Nowy numer 25/2018 Archiwum

Beatyfikacja siostry Eufrazji

INDIE. W indyjskiej wsi Ollur koło Trichuru 3 grudnia odbyła się beatyfikacja siostry Eufrazji od Najświętszego Serca Jezusowego Eluvathingal.

Jest ona piątą osobą należącą do obrządku syromalabarskiego, którą wyniesiono na ołtarze. S. Eufrazja urodziła się w 1877 r. w Kapturze, w indyjskim stanie Kerala, jako Róża Eluvathingal. Mając 9 lat, złożyła ślub czystości.

Trzy lata później została aspirantką Zgromadzenia Matki Karmelu, w którym przyjęła imię Eufrazja. W zgromadzeniu pełniła funkcje m.in. przełożonej oraz mistrzyni nowicjatu. Zmarła 29 sierpnia 1952 r. 35 lat później rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny. Heroiczność cnót sługi Bożej Stolica Apostolska potwierdziła w 2002 r.

Postulator w procesie beatyfikacyjnym, ks. George Nedungatt mówi, że w osobie siostry Eufrazji zafascynowała go „jej wielka mistyka”. – Ona całkiem oddała się Jezusowi, który był zarazem jej Oblubieńcem, Królem i Bogiem.

Wiele czasu spędzała na adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie rozstawała się z różańcem. Współsiostry często nazywały ją chodzącym tabernakulum, natomiast ludzie świeccy modlącą się matką – podkreśla ks. Nedungatt.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama