Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozpoczął się mundial

NIEMCY. Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Przed ceremonią inauguracji, 9 czerwca, w katedrze Najświętszej Maryi Panny w Monachium odbyło się nabożeństwo ekumeniczne.

Przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich Niemiec bp Wolfgang Huber powiedział w kazaniu, że „piłka jest silną częścią życia”. W ciągu 45 minut można przeżyć więcej chwil szczęścia i strachu, nadziei i rozczarowań niż przez całe tygodnie i lata. Ponadto futbol przypomina ludziom, że ich życie nie jest ani nudne, ani banalne.

Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów kard. Karl Lehmann podkreślił, że przez sport ludzie mogą na całe życie nauczyć się współdziałania i zespołowego ducha. Dotyczy to także współzawodnictwa między osobami, narodami i kontynentami. „Wszyscy jednak ufamy, że radość rozgrywek piłkarskich, doświadczenie, że wszyscy jesteśmy siostrami i braćmi oraz pamięć o jedności ludzi są silniejsze niż wszelkie pokusy nacjonalistyczne” – powiedział kardynał.

W nabożeństwie uczestniczyli m.in. prezydent Niemiec Horst Köhler, minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schäuble, premier Bawarii Edmund Stoiber i prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Theo Zwanziger

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama