Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jak zjednoczyć chrześcijan?

Brazylia. Ponad 340 przedstawicieli Kościołów protestanckich, anglikańskich i prawosławnych i około 3 tys. delegatów spotka się na 9. Zebraniu Ogólnym Światowej Rady Kościołów.

Dwutygodniowe obrady rozpoczęły się 14 lutego na renomowanym Uniwersytecie Katolickim w Porto Alegre. Hasłem spotkania są słowa: „Boże, łaską Twoją przemień świat”. Do 23 lutego potrwają dyskusje o ekumenizmie oraz globalizacji, sprawiedliwości gospodarczej i ochronie środowiska.

Sekretarz generalny ŚRK pastor Samuel Kobia (na zdjęciu) wyraził nadzieję, że spotkanie w Brazylii rozpocznie nową fazę w wysiłkach na rzecz jedności chrześcijan.

Wśród mówców, którzy wygłoszą referaty, znajdują się m. in. laureaci Pokojowej Nagrody Nobla: Rigoberta Menchu, Adolfo Perez Esquivel i abp Desmond Tutu. Na forum dyskusyjnym 17 lutego swój udział zapowiedział prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula. Kościół katolicki, który nie należy do ŚRK, a ma jedynie status obserwatora, będzie reprezentowała 18-osobowa delegacja z kard. Walterem Kasperem na czele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama