Nowy numer 49/2020 Archiwum

Krótko

* Polski werbista przyjął 17 września sakrę biskupią w Boliwii. Pracujący od 20 lat w tym kraju ojciec Krzysztof Białasik został mianowany przez Benedykta XVI biskupem Oruro w czerwcu.

* Ośrodek opiekuńczy w miejscowości Każaga w Burundi, prowadzony przez siostry misjonarki miłości, stał się obiektem bandyckiego napadu. 15 września splądrowało go około 40 uzbrojonych i umundurowanych napastników. Zrabowali cały zapas żywności i lekarstw, a także sprzęty domowe i naczynia kuchenne.

* W Brazylii kompletnie zniszczono jeden z katolickich ośrodków misyjnych w amazońskim stanie Roraima. 17 września około 150 uzbrojonych i zamaskowanych osobników spaliło kościół i ośrodek. Dwie osoby zostały ranne.

* Pierwszy od czasów II wojny światowej kościół katolicki poświęcono 18 września w Kaliningradzie. Uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Wojciecha Adalberta przewodniczył abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita archidiecezji Matki Bożej w Moskwie.

* Ze skarbca irackiego ministerstwa obrony zniknął miliard dolarów. Brytyjski dziennik „The Independent” informuje, że złodzieje prawdopodobnie stopniowo wyprowadzali gotówkę za granicę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama