Nowy numer 48/2020 Archiwum

Najlepsze "kiełbaski Ratzingera"

Niemcy. Handlowcy i producenci z rodzinnej miejscowości Benedykta XVI – Marktl am Inn w Bawarii – lansują wyroby związane z osobą słynnego rodaka.

W miejscowych i okolicznych barach i restauracjach pojawiły się takie specjalności kulinarne, jak „piwo papieskie” czy „kiełbaski Ratzingera”, a także podkoszulki i inne przedmioty z jego wizerunkiem. Największym powodzeniem cieszy się „Papstbier”, czyli piwo papieskie. Popularne są także tzw. czapki papieskie, czyli ciasteczka z rodzynkami w kształcie mitry.

Chętnie kupowane są „chleby Watykanu” i „torciki papieskie” - prostokątne słodycze z kremem czekoladowym lub kawowym, ozdobione krzyżem z ciasta migdałowego. Cukiernie proponują też „torciki Benedykta”, z nadrukiem „B XVI” na opakowaniu. Są również „smażone kiełbaski Ratzingera”, „pastorały papieskie” i „kiełbasy pielgrzyma”.

W domu, gdzie urodził się Benedykt XVI, władze miasta chcą utworzyć muzeum papieskie i miejsce spotkań. Przed kilkoma tygodniami obecna właścicielka wystawiła dom na sprzedaż. Oferty kupna nadeszły z całego świata, m.in. z USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama