Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Nowymi atakami przeciwko Ameryce, Wielkiej Brytanii, a także ich sojusznikom zagroził 4 sierpnia Ajman al Zawahiri, zastępca Osamy ben Ladena. Zarejestrowane na kasecie magnetofonowej przemówienie nadała arabska telewizja al Dżazira. Egipcjanin zagroził Amerykanom, że jeśli natychmiast nie wycofają się z Iraku, spotka ich „koszmar większy niż wojna wietnamska”.

* Nieznani sprawcy zamordowali w Bangladeszu dwóch chrześcijan. Policja przypuszcza, że zbrodni dopuścili się islamscy fundamentaliści. Tapan Kumar Roy i Lipal Malandi pracowali na rzecz międzynarodowej organizacji protestanckiej Christian Life Bangladesh. Pracujący w Bangladeszu chrześcijańscy misjonarze podkreślają, że rząd popiera akty przemocy skierowane przeciwko mniejszościom religijnym i po cichu promuje islamski fundamentalizm.

* Anselm Schadow, były ewangelicki pastor, otrzymał z rąk arcybiskupa Kolonii kard. Joachima Meisnera święcenia kapłańskie. 49-letni Schadow pochodzi z Brandenburgii – terenów byłej NRD. Na katolicyzm przeszedł cztery lata temu, odbywając następnie cykl specjalnych katechez dla konwertytów. Schadow został ewangelickim pastorem w 1983 r. i postanowił żyć w celibacie. Przełom wyznaniowy nastąpił u niego przez kontakty z zakonem premonstratensów, do którego wstąpił w 2003 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama