Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nie mamy prawa manipulować!

Korea Płd.. "Embrion jest ludzką istotą. Wszyscy byliśmy kiedyś em-brionami. Nie mamy prawa do manipulowania ludzkim życiem". Tymi słowami biskupi Korei Południowej przypomnieli stanowisko Kościoła na temat doświadczeń na ludzkich embrionach.

Dokument opracował przewodniczący komisji do spraw nauki wiary i bioetyki tamtejszego episkopatu, biskup Francis Xavier Ahn Myong-ok. W Korei prowadzone są badania dotyczące zwłaszcza klonowania istot ludzkich dla uzyskania tak zwanych komórek macierzystych potrzebnych dla celów terapeutycznych.

Najbardziej zaawansowane doświadczenia w tej dziedzinie prowadzi koreański badacz Hwang Woo-suk. Jego prace – pisze biskup Ahn – są prawdziwą manipulacją życiem ludzkim. Czynią embrion zwykłym obiektem eksperymentów, a to narusza godność osoby.

W liście przypomina się jednocześnie, że embriony nie są jedynym źródłem pozyskiwania komórek macierzystych. Coraz lepiej rozwija się technologia wykorzystująca do tego celu dorosłe komórki, nie niosąc ze sobą wątpliwości o charakterze etycznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama