Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ból i głębokie zatroskanie

Londyn. – Napływające od rana wiadomości, zdjęcia i relacje z ataków terrorystycznych przeciw cywilnym mieszkańcom Londynu napełniły moje serce bólem i zatroskaniem – napisał 7 lipca sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów (ŚRK), pastor Samuel Kobia, metodysta.

W depeszy przesłanej do Kościołów i ludzi Wielkiej Brytanii zapewnił ich o modlitwie do Pana całej Rady „o pokój i nadzieję dla wszystkich oraz za mieszkańców Londynu i Zjednoczonego Królestwa, którzy czują, że ich życie jest zagrożone po tych strasznych wydarzeniach”. Sekretarz generalny ŚRK zaznaczył, że „jako chrześcijanie potwierdzamy sprzeciw wobec wszelkich form przemocy” i przypomniał, że właśnie radykalne jej odrzucenie doprowadziło ruch ekumeniczny do ogłoszenia w 2001 r. programu „Dekada przezwyciężania przemocy: Kościoły szukające pojednania i pokoju (2001–2010)”.

Światowa Rada Kościołów skupia 347 Kościołów prawosławnych, niechalcedońskich, protestanckich, anglikańskich i starokatolickich z ponad 120 krajów na wszystkich kontynentach. Kościół rzymskokatolicki nie należy do tej organizacji, ale od początku lat sześćdziesiątych blisko z nią współpracuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama