Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Krótko Zaginął pastor Isaac Raju z jednego z tzw. niezależnych Kościołów chrześcijańskich na przedmieściach Hajdarabadu w Indiach. Prawdopodobnie został porwany przez fundamentalistów hinduskich.

* Niemiec Hans-Peter Röthlin został wybrany ponownie przewodniczącym międzynarodowej katolickiej organizacji pomocy „Kirche in Not” (Kościół w Potrzebie), z siedzibą w niemieckim mieście Königstein. Dwoma wiceprzewodniczącymi są Lubomyr Kozak z Kanady i Peter van de Velden z Holandii.

* Z udziałem ponad 2 tys. osób, w tym królowej Nepalu – Komal Szah, odbyły się w Katmandu obchody 50-lecia istnienia pierwszej w tym kraju katolickiej szkoły dla dziewcząt. Jak powiedziała jedna z dawnych uczennic, placówka ta, prowadzona przez siostry ze Zgromadzenia Jezusa, „zrobiła dla kobiet nepalskich więcej niż jakakolwiek inna instytucja w kraju”.

* Co najmniej 20 osób zginęło 30 maja rano w zamachu samobójczym w irackim mieście Hilla. Dwie bomby wybuchły tam w centrum miasta, przed siedzibą gubernatora.

* W wypadku autobusu na wschodzie Turcji 28 maja zginęło osiem osób, 38 pasażerów zostało rannych. Autobus liniowy, jadący ze Stambułu do Nachiczewanu w Azerbejdżanie, wypadł z drogi i spadł do rzeki Aras (Araks).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama