Nowy numer 49/2020 Archiwum

Krótko

* W Loreto odbył się 9 kwietnia ingres nowego prałata Sanktuarium Świętego Domku, abp. Gianniego Danzi, byłego sekretarza generalnego Gubernatoratu Państwa Watykańskiego.
Rząd Pakistanu wprowadził do paszportów rubryki o przynależności religijnej. Taki zapis ułatwia dyskryminację mniejszości religijnych przez muzułmanów.

* W dystrykcie Jalalpur, region Khulna w południowo-zachodnim Bangladeszu, zamordowano pastora miejscowej wspólnoty baptystów – Dulala Sarkara. Morderców zidentyfikowano jako integrystów muzułmańskich.

* W południowo-wschodniej Turcji ugaszono pożar ropy na zbiorniku Atatürka, największym sztucznym akwenie tego kraju. Wyciek ropy z pobliskiego ropociągu spowodował poważne skażenie środowiska naturalnego.

* Setki ludzi opuściło wioski u stóp wulkanu Kartela na jednej z największych wysp archipelagu Komorów w obawie przed erupcją. Z krateru zaczął się wydobywać czarny dym. Komory, to archipelag położony na Oceanie Indyjskim między wschodnim wybrzeżem Afryki (Mozambikiem) i północnymi krańcami Madagaskaru.

* Hrabia Aleksander Pruszyński został skazany przez sąd w białoruskim Mińsku na grzywnę w wysokości prawie 4 milionów rubli. Jest to równowartość około 2 tysięcy dolarów. Grzywna została wymierzona za udział w demonstracji białoruskiej opozycji 25 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama