GN 28/2018 Archiwum

Krótko

* Szwajcarski biskup Paul Hinder przejmuje opiekę nad katolikami na Półwyspie Arabskim. Papież Jan Paweł II mianował 21 marca 62-letniego biskupa kapucyna z Lanterswill-Steherenberg w kantonie Bazylea następcą Giovanniego Bernardo Gremoli, który przeszedł na emeryturę.

* Ukraiński samolot transportowy runął 23 marca wieczorem do Jeziora Wiktorii, krótko po starcie z pobliskiego lotniska na północy Tanzanii. Ośmioosobowa załoga jest uważana za zaginioną.

* Co najmniej jedenastu Irakijczyków zginęło 24 marca wieczorem w Ramadi, na zachód od Bagdadu. Padli ofiarą zamachu samobójczego. Zamachowiec zdetonował samochód-pułapkę tuż obok punktu kontrolnego na drodze dojazdowej do Ramadi, na wschodnich rogatkach miasta.

* Były minister spraw wewnętrznych Macedonii Ljube Boszkovski przyleciał do aresztu Trybunału w Hadze. Razem ze swoim byłym ochroniarzem będzie odpowiadał za zbrodnie wojenne, których obaj mieli dopuścić się na mniejszości albańskiej w 2001 r.

* Trzęsienie ziemi o sile co najmniej 5,9 stopnia w skali Richtera nawiedziło 25 marca nad ranem wybrzeże Sumatry – indonezyjskiej wyspy, dotkniętej przed trzema miesiącami przez uderzenie wysokiej fali morskiej, tsunami. Epicentrum wstrząsów znajdowało się na morzu w odległości ok. 90 kilometrów od miasta Banda Aceh.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama