Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

Franciszkanie z Asyżu zbierają pieniądze na renowację witraży Bazyliki św. Franciszka. Rzecznik klasztoru ojciec Vincenzo Coli przypuszcza, że renowację rozpocznie się od kaplicy św. Magdaleny w dolnym kościele bazyliki.

* Franciszkanie z Asyżu zbierają pieniądze na renowację witraży Bazyliki św. Franciszka. Rzecznik klasztoru ojciec Vincenzo Coli przypuszcza, że renowację rozpocznie się od kaplicy św. Magdaleny w dolnym kościele bazyliki.

* W Iraku aresztowano przyrodniego brata Saddama Husajna. Sabali Ibrahim al-Hasan al-Tikriti zajmował 36 miejsce na amerykańskiej liście 55 najbardziej poszukiwanych przedstawicieli obalonego reżimu.

* Rosja podpisała 27 lutego porozumienie z Iranem o dostawach paliwa dla budowanej przez nich elektrowni jądrowej w Buszerze. Zdaniem niezależnych ekspertów, paliwo mo-że być wykorzystane przez Teheran do produkcji broni jądrowej. Elektrownia w Buszerze ma być uruchomiona w przyszłym roku.

* Japonia 26 lutego wprowadziła na orbitę okołoziemską satelitę nawigacyjno-meteorologicznego MTSAT 1R, który jest własnością japońskiego ministerstwa transportu. Jego zadaniem będzie wspomaganie systemu kontroli ruchu powietrznego oraz obserwacja pogody. Satelita ma podjąć pełne funkcjonowanie w maju.

* Do Hagi przyleciał w czwartek 24 lutego generał Milan Gvero, bośniacki Serb, oskarżony przez Trybunał ds. Zbrodni w byłej Jugosławii o zbrodnie przeciw ludzkości. Zdaniem haskich prokuratorów, brał on w czasie wojny domowej w Bośni udział w czystkach w rejonie Srebrenicy i Zepy. Gvero poddał się trybunałowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama