Nowy numer 44/2020 Archiwum

Papież Benedykt XVI

Jezus jest żyjącym Słowem Boga. Ten, kto ma łaskę poznania Jezusa, zwłaszcza przez czytanie świętej Ewangelii, pozostaje przez nią pociągnięty, uznając, że objawia On nam, abyśmy sami mogli odczuć, że jesteśmy dziećmi Ojca, który jest w niebie, ukazując nam mocną podstawę, na której możemy budować swoje życie.

Często jednak człowiek nie buduje swych działań, swego istnienia na tej tożsamości i woli piaski władzy, powodzenia i pieniędzy, myśląc, że tam odnajdzie trwałość i odpowiedź na pytanie o szczęście. A my na czym chcemy budować swoje życie? To Chrystus jest skałą naszego życia!

To On jest Słowem wiecznym i ostatecznym, które nie pozwoli, abyśmy się lękali wszelkich przeciwności, wszelkich trudności, wszelkich kłopotów. Zachęcam was do uczynienia miejsca każdego dnia dla Słowa Bożego, do karmienia się nim i do ciągłego rozważania go.

Jest to cenna pomoc także do zaradzenia sobie w obliczu powierzchownego aktywizmu, który może na chwilę zaspokoić poczucie dumy, ale który ostatecznie pozostawia w nas pustkę i niezaspokojenie.

„Anioł Pański” 6 marca 2011

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama