Nowy numer 2/2021 Archiwum

Znamy program beatyfikacji Jana Pawła II

Watykan. Znany jest już program wydarzeń związanych bezpośrednio z beatyfikacją Jana Pawła II. Nie-dzielną uroczystość na Placu św. Piotra poprzedzi czuwanie przygotowujące w sobotę 30 kwietnia wieczorem.

Potrwa ono od godz. 20.30 do 22.30. Odbędzie się na antycznym stadionie Circo Massimo. Jest organizowane przez diecezję Rzymu, której sługa Boży był biskupem. Modlitwę poprowadzi kard. Agostino Vallini, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej. Benedykt XVI duchowo połączy się z zebranymi za pośrednictwem przekazu telewizyjnego.

Uroczystości beatyfikacyjne w niedzielę 1 maja na Placu św. Piotra rozpoczną się o godz. 10 rano. Przewodniczyć im będzie Ojciec Święty. Na liturgię nie ma biletów, a wstęp na plac i w okolice Watykanu regulować będą odpowiednie służby.

2 maja zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za beatyfikację Papieża Polaka. Rozpocznie się o godz. 10.30 na Placu św. Piotra. Przewodniczyć jej będzie kard. Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu.
W dniu beatyfikacji doczesne szczątki nowego błogosławionego, w ozdobionej trumnie, zostaną wystawione w Bazylice św. Piotra, przed ołtarzem konfesji – zapowiedział papieski ceremoniarz ks. Guido Marini. –

Pomyślano o wystawieniu trumny nowego błogosławionego w bazylice, by stworzyć klimat skupienia i modlitwy, aby pielgrzymi mogli złożyć cześć w tak religijnym kontekście – powiedział ks. Marini. Wystawienie szczątków potrwa aż do chwili, kiedy zakończy się napływ wiernych. 5 maja, podczas prywatnej uroczystości, trumna z ciałem Jana Pawła II zostanie pochowana w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra. Na grobie z marmuru pojawi się napis: „Beatus Ioannes Paulus II”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama