Nowy numer 43/2020 Archiwum

Youcat – katechizm w plecaku

Watykan. Youcat – taki tytuł, najwyraźniej nawiązujący do popularnego portalu YouTube, nosi nowa wersja „Katechizmu Kościoła Katolickiego”, przygotowana specjalnie na sierpniowe Światowe Dni Młodzieży w Madrycie.

Publikacja liczy około 300 stron, ukaże się w milionowym nakładzie. W kwietniu będą już gotowe przekłady na siedem języków, w tym także na polski. Autorem wstępu jest Benedykt XVI. Papież przypomina, że w latach 80. ub. wieku stał na czele komitetu, który na życzenie Jana Pawła II miał zredagować nowy katechizm. „Byłem przerażony tym zadaniem i muszę wyznać, że wątpiłem, czy coś takiego może się udać.

Dziś jeszcze wydaje mi się cudem fakt, że w końcu realizacja tego projektu się powiodła” – wspomina Benedykt XVI. „Od tamtej pory, przy okazji Światowych Dni Młodzieży, spotykali się młodzi ludzie z całego świata. W tym kontekście postawiliśmy sobie pytanie, czy nie należałoby postarać się przetłumaczyć »Katechizm Kościoła Katolickiego« na język młodzieży.

I tak pod kierownictwem arcybiskupa Wiednia kard. Christopha Schönborna powstał Youcat dla młodzieży. Niektóre osoby mówią mi, że katechizm nie zainteresuje dzisiejszej młodzieży – pisze Benedykt XVI – nie wierzę tym stwierdzeniom i pewien jestem, że mam rację”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama