Nowy numer 24/2021 Archiwum

Katolickie szkoły najlepsze

Wielka Brytania. Według opublikowanych w styczniu dwóch raportów brytyjskiego ministerstwa oświaty, dotyczących szkolnictwa, w Wielkiej Brytanii najlepsze wyniki osiągają szkoły katolickie.

W wielu kryteriach konsekwentnie przekraczają średnią osiąganą w szkołach państwowych, charakteryzują się też bogatszą mozaiką etniczną niż placówki państwowe. W Anglii i Walii działa obecnie 2289 szkół katolickich, co stanowi 10 proc. wszystkich szkół w kraju. 30 proc. uczniów uczęszczających do ośrodków katolickich należy do innych wyznań.

W rankingu efektywności nauczania 74 proc. katolickich szkół podstawowych i 73 proc. średnich uzyskało wynik wybitny lub dobry. Dodajmy, że najlepsze wyniki w nauczaniu szkoły katolickie w Wielkiej Brytanii osiągają od lat. Swoje dzieci bardzo chętnie posyłają do tych szkół także niekatolicy.

– Te wyniki wskazują, że nasze szkoły w dalszym ciągu stanowią bardzo ważny przyczynek dla przyszłości społeczeństwa. Co więcej dowodzą, jak znakomicie wykorzystywane są pieniądze podatników przeznaczane na szkolnictwo katolickie – skomentował wyniki raportu bp Malcolm McMahon, odpowiedzialny za katolickie placówki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama