Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Uważam Rze" - nowy tygodnik

Prasa. 7 lutego ukazał się pierwszy numer nowego tygodnika „Uważam Rze. Inaczej Pisane”, wydawnictwa Presspublica, które wydaje m.in. dziennik „Rzeczpospolita”.

– Chcemy być alternatywą dla dominującej w mediach opcji liberalnej i lewicowej, dlatego nasz tygodnik będzie miał charakter konserwatywno-liberalny – tłumaczy GN wicenaczelny nowej inicjatywy Michał Karnowski. Zapewnia, że w owym piśmie czytelnik znajdzie dużo pogłębionych materiałów, dotyczących m.in. polityki, wiadomości ze świata, kultury, nauki i techniki, stylu życia czy biznesu.

Na pewno siłą nowego pisma są jego autorzy, wśród nich tak znani publicyści jak: Bronisław Wildstein, Robert Mazurek i Igor Zalewski, Piotr Semka, Rafał Ziemkiewicz, Michał i Jacek Karnowscy czy Piotr Zaremba. Redaktorem naczelnym został Paweł Lisicki. Tygodnik będzie ukazywać się w poniedziałki, ma kosztować 4,50 zł.

Pierwszy numer potwierdza deklaracje jego twórców, zawiera bowiem dużo tekstów publicystycznych dotyczących polityki, ale także kultury. Przewodnim tematem jest spór w Platformie Obywatelskiej.

– W sporze cywilizacyjnym chcemy prezentować wrażliwość, która nie ma dostatecznej reprezentacji na rynku medialnym, z różnych powodów jest wykluczana. Na przykład dla nas rodzina to szczególna wartość, a nie instytucja patologiczna; a aborcja to zabijanie dzieci poczętych, a nie prawo kobiety – deklaruje zdecydowanie Karnowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama