Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wstrząsające wyznania byłej aborcjonistki

USA. Abby Johnson, była pracownica kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, wraz z mężem i córką zamierza wstąpić do Kościoła katolickiego. – Kiedy dowiedziałam się więcej o wierze i Eucharystii, odkryłam, że to jest właśnie to, czego nam tak bardzo brakowało przez całe życie – wyznaje Johnson.

Kobieta odeszła z Planned Parenthood po 8 latach pracy jako dyrektor kliniki aborcyjnej w Teksasie. Decyzję taką podjęła po tym, jak przypadkowo pomagała w badaniu USG podczas aborcji. Doświadczenia te opisuje w niedawno wydanej książce, zatytułowanej „UnPlanned”.

– Byłam pewna, że płód nie czuje bólu. Miałam tego pewność, nauczona, tak jak wiele innych kobiet, przez Planned Parenthood – opowiada Johnson. – Kolejny ruch dziecka był nagłym szarpnięciem, ono zaczęło kopać, zupełnie tak, jakby chciało uciec od narzędzia abortera. Zaczęło się intensywnie poruszać i obracać.

Doktor polecił pielęgniarce, by włączyła ssanie. Miałam ogromną potrzebę, żeby krzyknąć „stop!” – wyznaje Johnson. Roztrzęsiona kobieta wróciła do domu, a za kilka dni dołączyła do modlących się przed kliniką grup pro life.

– To może być punkt zwrotny, który zapoczątkuje koniec aborcji w USA – tak szef Kampanii 40 Dni dla Życia, David Bereit, skomentował opublikowanie książki „UnPlanned” autorstwa Abby Johnson. Sama Johnson dwukrotnie poddała się aborcji – w 2000 i 2003 roku. – Sama dźwigałam ten ciężar. Pamiętam to uczucie, jakby był to ostateczny upadek – opowiada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama