Nowy numer 48/2023 Archiwum

Głosił prawdę w miłości

Sandomierz. Sympozjum poświęcone pamięci sługi Bożego ks. Wincentego Granata, jednego z najwybitniejszych polskich teologów, odbyło się 11 grudnia w Sandomierzu, w 31. rocznicę jego śmierci.

Na konferencję przybyli biskupi, uczeni, przyjaciele ks. Granata oraz krewni. – Chcemy przyjrzeć się myśli teologicznej ks. Granata, która, dotykając tajemnicy Boga, nie traciła z oczu człowieka – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz. Podczas sympozjum wygłoszono referaty podejmujące zagadnienia teologii księdza profesora.

Niezwykle ciekawe świadectwo złożył dr Piotr Kopiec, wykładowca KUL. – Moi znajomi mają osobiste przeświadczenie, że poprawa zdrowia w ciężkiej chorobie nastąpiła dzięki modlitwie przez wstawiennictwo ks. Granata – mówił. Podsumowaniem sympozjum była Msza św. o rychłą beatyfikację.

Ks. prof. Granat był wybitnym dogmatykiem, profesorem i rektorem KUL. Zmarł w opinii świętości 11 grudnia 1979 r. w Sandomierzu. Trwający od 1995 r. proces beatyfikacyjny sługi Bożego dobiega końca na etapie diecezjalnym.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy