Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Real w paczce z papieskim błogosławieństwem

Szlachetna Paczka. Dziesiąta edycja akcji Szlachetna Paczka ruszyła z kopyta. W pomoc zaangażowali się piłkarze Realu Madryt, a Benedykt XVI pobłogosławił całą akcję podczas spotkania na „Anioł Pański” 21 listopada.

Przez cały rok ponad 5000 wolontariuszy szukało potrzebujących w całej Polsce. Wytypowane przez nich rodziny trafiają do bazy na stronie internetowej akcji www.szlachetnapaczka.pl. Można tam dowiedzieć się, czego potrzebują i jak przekazać pomoc. Dzięki temu tuż przed świętami Bożego Narodzenia trafi do nich to, na co czekają.

Darczyńcom formuła akcji pozwala osobiście traktować tych, których wspierają. Nie chodzi tu tylko o wybór potrzebujących, ale o dopasowanie możliwości obdarowującego do potrzeb obdarowywanego. W przygotowywanie Szlachetnej Paczki zaangażował się bramkarz Realu Madryt Jerzy Dudek. Udało mu się też namówić do tego kolegów z drużyny. Wraz z Cristianem Ronaldem, Ikerem Casillasem, Pepe i innymi gigantami futbolu postanowili zrobić świąteczny prezent dla jednej z rodzin.

Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na internetową stronę akcji i wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Można namówić znajomych i wspólnie przygotować świąteczny prezent. Tylko w 2009 roku dzięki akcji Szlachetna Paczka, organizowanej przez stowarzyszenie „Wiosna”, do ponad 8 tys. rodzin trafiła pomoc o wartości ponad 6,4 mln zł. Paczkę dla jednej z rodzin przygotowali także pracownicy wydawnictwa „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama