Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zakonnice w show

Stany Zjednoczone. Zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Maryi Matki Eucharystii w Ann Arbor w stanie Michigan były gośćmi Oprah Winfrey Show – słynnego amerykańskiego programu oglądanego przez miliony telewidzów.

Podobna rozmowa miała miejsce już wcześniej – w lutym bieżącego roku i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem telewidzów, że dziennikarka zaprosiła siostry po raz drugi.

W pierwszym spotkaniu wzięły udział dwie młode zakonnice, które rozmawiały o powodach wstąpienia do klasztoru. Jedna z nich zwierzyła się, że planowała ślub, ale razem z narzeczonym odkryli, że ich miłością jest Jezus Chrystus i postanowili głosić Ewangelię.

Tym razem Oprah Winfrey rozmawiała z przełożoną dominikanek – matką Assumptą oraz innymi siostrami. Zaprezentowane zostały też filmy dokumentujące życie zgromadzenia, do którego w tym roku wstąpiło 22 kandydatek.

Dominikanki przyjęły zaproszenie do udziału w telewizyjnym show, uznając, że to sposób na podzielenie się z szerokim audytorium świadectwem życia i wiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama