Nowy numer 49/2019 Archiwum

Episkopat ocenił programy polityczne

Australia. Przed wyborami do parlamentu biskupi Australii w specjalnym komunikacie ogłosili kryteria oceny programów politycznych partii ubiegających się o głosy wyborców.

Biskupi australijscy postanowili czynnie włączyć się w wybory parlamentarne, które odbyły się 21 sierpnia. Jednak ich zaangażowanie nie polegało na wskazywaniu konkretnych osób czy partii, co zgodnie z prawem kościelnym jest zabronione, lecz na sformułowaniu katolickich kryteriów ocen programów politycznych oraz wskazaniu konkretnych kwestii, którymi powinni się zająć politycy. Wśród nich wskazali na sytuację Aborygenów. – To hańba, że rdzenni mieszkańcy naszego kraju żyją poniżej poziomu krajów trzeciego świata – napisali biskupi.

Zaapelowali także o ochronę kobiet przed przemocą, a także zapewnienie im godnych warunków macierzyństwa. Wezwali też rządzących do większego udziału Australii w pomocy dla krajów najuboższych, a także do reformy służby zdrowia, aby była ona dostępna dla wszystkich. W osobnym dokumencie odnieśli się do głównego tematu kampanii, jakim była migracja, wskazując na pozytywny wpływ osób przybywających do Australii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama