Nowy numer 44/2020 Archiwum

500-lecie objawień św. Anny

Prostyń. Dokładnie 27 maja tego roku przypadło 500-lecie nadzwyczajnych wydarzeń w Prostyni na Podlasiu, określanych w dokumentach archiwalnych jako objawienia św. Anny.

Wydarzenia sprzed pięciu wieków potwierdzają liczne dokumenty archiwalne, wśród nich Księga Cudów z 1511 r., pergaminy Biskupów Diecezji Łuckiej począwszy od 1511 r. oraz dekrety Stolicy Apostolskiej, nadające w 1513 r. liczne odpusty wiernym przybywającym na prostyńskie wzgórze.

Od momentu objawień zaczęły się cudowne uzdrowienia. Badania przeprowadzone na tym polu wykazały zgodność osób występujących w Księdze Cudów z innymi dokumentami z tego okresu. Wzgórze prostyńskie jest szczególnym miejscem spotkania Boga z człowiekiem.

Według dokumentów archiwalnych, w sanktuarium prostyńskim wiele osób otrzymało i otrzymuje nadal szczególne łaski, włącznie z uzdrowieniami ciała i ducha. Ojciec kard. Stefana Wyszyńskiego, który właśnie w Prostyni brał ślub i tu pracował jako organista, mawiał: „Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni”.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama