Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kiko w Polsce

Warszawa. Ponad 10 tys. wiernych – głównie młodzieży – uczestniczyło w niedzielę w międzynarodowym spotkaniu Drogi Neokatechumenalnej, które odbyło się na warszawskim Torwarze. Spotkanie miało charakter powołaniowy – zachęcało do życia w kapłaństwie lub zakonie.

W spotkaniu poza młodzieżą z Polski wzięło udział kilka tysięcy uczestników z innych krajów, głównie Eu-ropy Środkowo-Wschodniej. W modlitwach uczestniczyli goście z Austrii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Serbii, Słowenii, Ukrainy, Węgier i Włoch.

Zgromadzoną młodzież pozdrowił uczestniczący w spotkaniu metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Katechezę, wzywającą młodzież do przyjęcia powołania do kapłaństwa bądź życia zakonnego, wygłosił współzałożyciel Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello (na zdjęciu).

Podczas spotkania w uroczystej procesji, przy asyście kilkudziesięciu kapłanów i śpiewie wiernych, do hali Torwaru wniesiono kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wysłuchano także czytań z Pisma Świętego.
Obecnie Droga Neokatechumenalna działa w 105 krajach na świecie, tworzy 18 tys. wspólnot, liczących od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. W Polsce ruch pojawił się w 1975 r. i działa obecnie przy około 350 parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama