Nowy numer 48/2023 Archiwum

Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II

Kościół. W tym roku liturgiczne obchody śmierci Jana Pawła II nie odbędą się w dniu jego odejścia do Pana, czyli 2 kwietnia, lecz 10 kwietnia – zdecydował Episkopat Polski.

Przesunięcie terminu obchodów spowodowane jest tym, że rocznica śmierci Jana Pawła II wypada w Wielki Piątek, a to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiana Msza św. W tej sytuacji episkopat zdecydował, że Msze św. z modlitwą o beatyfikację papieża będą sprawowane 10 kwietnia, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, którą dla całego Kościoła ustanowił Jan Paweł II, wypełniając wolę Jezusa przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej. W wielu miejscach będą w tym dniu sprawowane Msze św. z modlitwą o beatyfikację.

Oczywiście nie zabraknie papieskich akcentów w Wielki Piątek. Na przykład w Warszawie Droga Krzyżowa odprawiana na ulicach miasta nawiąże do postaci Jana Pawła II, bowiem będzie podczas niej adorowany krucyfiks, który papież trzymał w dłoniach, uczestnicząc w ostatniej w swoim życiu Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek 25 marca 2005 roku. Procesja tradycyjnie wyruszy spod kościoła akademickiego św. Anny.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy