Nowy numer 21/2018 Archiwum

Oazowy szczyt

Jasna Góra. „Słuchać Pana” – pod takim hasłem odbywała się na Jasnej Górze 35. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

W spotkaniu trwającym od 26 do 28 kwietnia uczestniczyła rekordowa liczba osób: 1200 moderatorów i animatorów oazowych z całej Polski oraz z kilku innych krajów. Głównym mówcą spotkania był Josh McDowell ze Stanów Zjednoczonych, świecki teolog i ewangelizator, który mówił o tym, jak dziś przekazywać młodym wiarę i jak budować rodzinne więzy. Eucharystii w sobotę przewodniczył abp Kazimierz Nycz z Warszawy.

W homilii przypomniał postawę założyciela ruchu oazowego ks. Franciszka Blachnickiego wzywając, by oazowicze nie próbowali go „zdogmatyzować”, ale raczej tak jak on odczytywali aktualne znaki czasu. Przywołał również postać ks. Jerzego Popiełuszki, który swoim świadectwem przypomina o niezmiennej granicy między dobrem i złem.

Ks. Adam Wodarczyk (na zdjęciu), moderator generalny Ruchu, przedstawił ambitny program ewangelizacji zaplanowanej aż do roku 2033 (rocznica Odkupienia). Na spotkaniu obecny był bp Adam Szal, opiekun Ruchu z ramienia Episkopatu Polski. W zeszłym roku w rekolekcjach oazowych uczestniczyło ok. 50 tysięcy osób. Przez Ruch w Polsce w ciągu 40 lat przewinęło się około 2 milionów osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama