Nowy numer 43/2019 Archiwum

Biskupi krytykują

USA. W senacie trwają prace nad uchwaleniem reformy służby zdrowia.

Senat odrzucił 8 grudnia br. poprawkę, która zakazywała finansowania aborcji z obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Biskupi amerykańscy natychmiast zareagowali. „To ciężki błąd i poważny cios w autentyczną reformę służby zdrowia” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu USA kard. Francis George.

„Senat ignoruje obietnicę złożoną przez prezydenta Obamę i wolę narodu amerykańskiego, by nie łączyć tej reformy ze zniesieniem wieloletniego zakazu finansowania aborcji ze środków federalnych”.

Biskupi podkreślają, że Kościół katolicki zawsze popierał rozszerzenie opieki zdrowotnej na wszystkich obywateli, co jest głównym celem reformy, nie może się jednak zgodzić na naruszenie zakazu federalnego finansowania aborcji, który obowiązuje od 1976 roku (tzw. poprawka Hyde’a).

Za odrzuceniem poprawki, czyli de facto za aborcją głosowało m.in. 15 katolickich senatorów. Strona obrońców życia www.lifesitenews.com podała ich listę i adresy internetowe biskupów diecezji, do których należą politycy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama