Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lednica w Anglii

Laxton Hall. Już po raz drugi w Laxton Hall w hrabstwie Northampton, odbędzie się spotkanie dla polskiej młodzieży na emigracji.

Inspiracją dla tego przedsięwzięcia są spotkania nad brzegami Jeziora Lednickiego, gdzie co roku dziesiątki tysięcy osób odnawia przyrzeczenia chrztu świętego. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii postanowiła to zjawisko przeszczepić na grunt brytyjski.

– Nie geografia jest tu najważniejsza. Młodzi, w Polsce czy na emigracji, w najgłębszych pokładach osobowości są tacy sami – twierdzi ks. Krzysztof Ciebień, organizator brytyjskiej Lednicy.

Zeszłoroczne spotkanie zgromadziło prawie 1000 osób. Podobnie jak w Polsce poprowadził je o. Jan Góra. Organizatorzy chcą powiększyć grono uczestników, dlatego proszą o rozpropagowanie inicjatywy przez e-maile i esemesy.

Spotkanie odbędzie się 19 września. Początek o godz. 15.00. Niestety, do Laxton Hall nie można dojechać publicznymi środkami transportu (najbliższa stacja kolejowa, Corby, oddalona jest o 8 mil). Wiele parafii organizuje jednak dojazd. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.parafia-devonia.org.uk

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama