Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rozpoczyna się sejmowa batalia o in vitro

Warszawa. Długo oczekiwana debata na temat prawnego uregulowania metody in vitro rozpocznie się na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które jest zaplanowane na 9-11 września.

Jako pierwszy będzie rozpatrywany obywatelski projekt Komitetu Contra in Vitro, wprowadzający całkowity zakaz sztucznego zapłodnienia.

Członkowie komitetu mają nadzieję, że ich projekt uzyska akceptację większości, tym bardziej że podpisało się pod nim ok. 200 tys. osób. Jednak, jak zaznacza przewodniczący komitetu mec. Jacek Kotula, inicjatywa nie znalazła już takiego odzewu wśród posłów: na list z prośbą o poparcie wysłany do parlamentarzystów z trzech województw odpowiedziało tylko siedmiu.

W kancelarii Sejmu czeka na rozpatrzenie jeszcze pięć innych projektów dotyczących in vitro, jednak posłowie nie będą się nimi zajmować na najbliższym posiedzeniu.

Dyrektor biura prasowego Sejmu Krzysztof Luft poinformował nas, że obecnie są one analizowane, czy spełniają wymogi formalne, po czym wszystkie mają być rozpatrywane na jednym z najbliższych posiedzeń sejmu. Prawdopodobnie 23–25 września. bł

Więcej o projektach ustaw w sprawie in vitro piszemy na str. 32–33.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama